пʼятницю, 6 березня 2020 р.


          «Над Україною Чумацький шлях схилився
                        і шанобливо слуха Кобзаря»


Приходить до нас свято навесні,
Як починають брунитись дерева
І ми, як шану, вірші та пісні –
Кладем до ніг своєму Кобзареві

Тарас Шевченко. З цим іменем сьогодні на планеті ідентифікується Україна та українці. Той, хто крізь алмазну грань Кобзаревого слова гляне у світ, той уже ніколи не спиниться в дорозі до ідеалу.
Пізнавати Шевченка – це пізнавати історію, мучитися, страждати від того, що нашу предковічну землю багато разів намагалися поставити на коліна, і гордо усвідомлювати, що це не вдалося і не вдасться нікому в світі.
День народження і день його смерті стоять поряд – 9 і 10 березня. Між цими двома березневими днями – 47 років життя, які стали славою і гордістю українського народу.
2 березня бібліотекарем юнацького абонементу Аліною Городецькою спільно з вчителькою української мови та літератури Марією Олійник з учнями 8-В класу Кельменецького ліцею-опорного закладу до 206-річчя від дня народження Великого Кобзаря було проведено літературно-мистецьку годину «Над Україною Чумацький шлях схилився і шанобливо слуха Кобзаря».
Аліна Анатоліївна розповідала про відомі та невідомі сторінки життя та творчості народного співця, поета та художника Тараса Шевченка. Учні декламували вірші безсмертного Пророка та відповідали на цікаві запитання літературної вікторини «Чи знаєте ви Шевченка?», яку провела вчителька Марія Іванівна. Виступ учнів супроводжували мелодії відомих пісень, покладені на вірші поета. Також було презентовано книжково-ілюстративну виставку «Пророче слово Кобзаря».

        Літературно - мистецьку панораму 
«Божий дар - відомий світові Кобзар» було проведено у Лівинецькому філіалі.


        Спадок, який залишив Тарас Шевченко понад два століття тому, став джерелом натхнення для багатьох сучасних митців. Завдяки креативному підходу та сучасному погляду, безліч текстів, образів, картин Кобзаря отримали друге життя у 21 столітті. Тому 206-й рік народження Шевченка – це привід не лише вшанувати пам'ять великого Кобзаря, але і згадати творчість, яка не втрачає своєї актуальності у наші дні.
      У бібліотеках району були оформлені книжково-ілюстративні виставки та тематичні полиці, які призначені допомогти користувачам бібліотек глибше усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового Слова, поглибити знання про його коротку, трагічну, але в той же час і величну долю та стати інформаційним приводом для зміцнення рівня національної самосвідомості.

           «Вдивляється Тарас у душу України» (Бабинський філіал)



         «Уклін тобі,Тарасе!» (Дністрівський філіал)


           «Вогненне слово Кобзаря» ( Нелиповецький філіал)




          «Тарасове слово звучатиме вічно» ( Подвірївський філіал)



          









Немає коментарів:

Дописати коментар

  З тобою роде мій орлиний, іду дорогами війни 8 травня, в День пам’яті та перемоги  над нацизмом   у Другій світовій війні, Україна і світ ...