пʼятниця, 19 липня 2024 р.

                      «Ернест Гемінґвей: світ його книг» 

Cаме під такою назвою  до 125-річчя від дня народження письменника на абонементі Кельменецької центральної бібліотеки відбулося літературне знайомство, на якому користувачі ознайомилися з біографією письменника, його творами та фотографіями.

Ернест Гемінґвей – американський прозаїк і журналіст. Його лаконічний стиль мав сильний вплив на художню літературу ХХ століття, а його авантюрний спосіб життя та публічний імідж викликали захоплення ним у наступних поколінь. Гемінґвей написав більшість своїх творів між серединою 1920-х і 1950-х років. Він був нагороджений Нобелівською премією з літератури у 1954 році. Опублікував сім романів, шість збірок оповідань і дві публіцистичні праці. Три його романи, чотири збірки оповідань і три публіцистичні твори були опубліковані посмертно. Його твори вважаються класикою американської літератури.

Гемінґвей виріс в Оук-Парку, штат Іллінойс. Після закінчення середньої школи кілька місяців працював репортером у The Kansas City Star, а потім поїхав на італійський фронт, щоб стати водієм швидкої допомоги під час Першої світової війни. У 1918 році був важко поранений і повернувся додому. Його досвід війни ліг в основу його роману «Прощавай, зброє» (1929).

У 20-х роках переїхав до Парижа, де працював іноземним кореспондентом для Toronto Star. Потрапив під вплив письменників-модерністів і художників емігрантів «втраченого покоління». Дебютний роман Гемінґвея «Фієста. І сонце сходить» був опублікований у 1926 році.

Як журналіст висвітлював громадянську війну в Іспанії (1936–1939). Був присутній разом із військами союзників під час висадки в Нормандії та звільнення Парижа.

Мав постійні резиденції в Кі-Весті, штат Флорида у 1930-х роках і на Кубі у 1940-50-х роках. Під час подорожі до Африки в 1954 році потрапив у дві авіакатастрофи, після яких мав проблеми зі здоров'ям. 

У середині 1961 року покінчив життя самогубством.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Літературні шедеври мовою екрана           У другу суботу вересня, починаючи з 1996 року, відзначається День українського кіно. Це свято всі...