Дарунки від Українського
інституту книги
Хочеш зануритися в
історію свого рідного краю, відвідати давні замки і фортеці, які є гордістю і
окрасою України? Серія книг «Таємниці
історії» допоможе тобі у цьому. На сторінках книг можна знайти інформацію про матеріальне і
культурне надбання нашого народу, про унікальні місця та споруди рідної країни.
Гортаючи сторінки книг, можна помандрувати визначними містами Батьківщини,
побувати в церквах і соборах, дізнатися про минулі часи козацтва в Україні.
Запропоновані книги поповнили фонд абонементу Кельменецької центральної бібліотеки завдяки програмі поповнення бібліотечних фондів від Українського інституту книги.
Гортаючи
сторінки цієї книги, читач помандрує визначними місцями України, побуває в
містах, церквах, соборах, монастирях, які дихають історією, відвідає давні
замки й фортеці — кам’яні свідки минулого нашого краю, ознайомиться з величними
пам’ятками природи — дивовижними за своєю красою озерами, печерними
комплексами, садово-парковими ансамблями, біосферними заповідниками. Усі
перелічені споруди й пам’ятки природи — своєрідні візитівки України, які є її
окрасою та гордістю.
На сторінках цієї книги висвітлено найважливіші події, пов’язані з історією українського козацтва від часу його виникнення на зламі XV—XVI ст., зокрема запеклу боротьбу з войовничими кочівниками за рідну землю й православну віру.
У книзі розкрито морально-етичний кодекс поведінки воїна-січовика — мужність, побратимство, лицарство, рівність, вірність, честь, добра слава, боротьба проти ворогів віри, оборона вітчизни; родинний принцип організації, демократизм; особливе ставлення до жінки, аскетизм, релігійність тощо. Значне місце відведено козацькій ментальності, способу життя, яке визначали воєнне ремесло й належність до військової спільноти. Зображено умови боротьби з кочовими народами Сходу, то змусили козаків оволодіти бойовим мистецтвом і створити власні збройні сили, зокрема потужний морський флот.
У книзі розкрито міжнародне та воєнно-політичне становище Українського гетьманату на чолі з І. Мазепою, І. Скоропадським та П. Орликом під. час загальноєвропейської Л{внічної війни 1700— 1721 років. Особливу увагу звернуто на спотворення пам’яті про ці події за наказом та участі царя Петра І в історіографії Російської імперії XVIII століття. Політичну ситуацію на Правобережній, Лівобережній та Запорозькій Україні схарактеризовано у зв’язку з воєнними діями та дипломатичними відносинами між Шведським королівством і Московським царством, а також Річчю Посполитою, Османською імперією та Кримським ханством. Проаналізовано українсько-шведські взаємини, а також джерела написання під час згаданої війни визначної пам’ятки політико-правової думки — «Пактів та Конституцій законів і вольностей Війська Запорозького» 1710 року.
Немає коментарів:
Дописати коментар