«Доля у терновому вінку»
«Дар правдивого спостереження життя, уміння заражати
читача настроями, тримати його увагу напруженою на протязі
всього оповідання – становлять невід’ємну властивість творчості Валер’яна Підмогильного»
/ Юрій Клен /
2 лютого виповнюється 120 років від народження своєрідного і талановитого майстра слова Валер’яна Підмогильного.
Валер’ян Підмогильний – один із найяскравіших прозаїків 1920-х рр., один із найпотужніших українських модерністів ХХ ст., представник неореалістичної течії. Його твори засвідчують спроможність української літератури бути самодостатнім мистецьким явищем у світовому контексті.
У 1930 рр. письменника репресували, а його твори вилучили з літературного процесу аж до 1988 р., коли вперше було опубліковано «Повість без назви…», а услід – перевидано роман «Місто» й кілька оповідань. Лише відтоді твори В. Підмогильного критика почала розглядати як повноцінне явище українського літературного процесу ХХ ст. Нині він є одним із найпопулярніших українських класиків. До 120-річчя від дня народження Валер’яна Підмогильного Кельменецька центральна бібліотека пропонує увазі користувачів перегляд літератури «Доля у терновому вінку»
Роман «Місто» має дві основоположні опозиції, які дуже простежуються крізь усю сюжетно-композиційну будову твору: місто – село та дух – плоть. Головний герой роману, селюк Степан Радченко, приїхавши до міста на навчання, стає в центрі опозиції «місто – село». На наявність іншої опозиції («дух - плоть»), яка також зосереджена довкола Радченка. Отже весь твір побудовано так, щоб якомога повніше розкрити внутрішній світ однієї людини.
Ця книжка
представляє творчість оригінального українського прозаїка 20-х років ХХ
століття - Валер' яна Підмогильного, який намагається відшукати –
вкотре – Людину у сплетіння почуттів, переживань та ідей. Крізь
запропоновані літературознавчі дослідження проходить інтелектуальна інтрига,
зумовлена можливістю діаметрально протилежних інтерпретацій цього твору.
Немає коментарів:
Дописати коментар