вівторок, 26 листопада 2024 р.

                День бібліотечного фахівця

    Щороку відповідно до плану роботи  бібліотек Кельменецької громади  з підвищення кваліфікації працівників  проводиться навчання, під час якого розглядаються питання планування роботи та звітності бібліотек.

     Не виключенням став і поточний рік. 26 листопада  у офлайн  форматі проведено День бібліотечного фахівця «Ідеї на майбутнє : творчий підхід до планування та звітності», за участю Василя Качана    начальника відділу освіти, культури та спорту Кельменецької  селищної ради.                                                       

    Провідні фахівці центральної бібліотеки надали ряд консультацій з питань формування, обліку, збереження фондів, інформаційно-бібліографічного обслуговування жителів громад, краєзнавчої діяльності та їх висвітлення в планово-звітній документації бібліотеки, надано рекомендації щодо роботи в Адресній частині електронної системи моніторингу базової мережі публічних бібліотек України ЕСМаР та відкриття звітного періоду 2024 року.

   Значна увага була приділена процесу планування діяльності на 2025 рік. Учасникам заходу надано методичні рекомендації                 «Планування – 2025».

       Перед присутніми також було представлено музичне попурі «У вінку пісенної краси». Звучали пісні на слова видатних українських поетів І. Франка, В. Симоненка, П.Тичини, Є. Плужника, М. Вінграновського, Г.Шкупупія та поетів Розстріляного Відродження. Бібліотекарі повинні було вказати  авторів  виконаних пісень. Це було цікаво та пізнавально.

   А також були вручені грамоти та подарунки переможцям Всеукраїнських та обласних конкурсів, які проходили у 2024 році.

















понеділок, 25 листопада 2024 р.

 ХХ обласний конкурс юних читців віршів-присвят Володимирові Івасюку

    22 листопада 2024 року в Чернівецькій обласній бібліотеці для дітей відбувся традиційний ХХ обласний конкурс юних читців віршів-присвят Володимирові Івасюку, який проходив в межах відзначення 107-річниці від дня народження Михайла Івасюка. Конкурс проводився за активної підтримки родини Івасюків-Павлюків.

   Цьогоріч, як і багато років поспіль, в конкурсі прийняли участь юні поціновувачі творчості Михайла Івасюка та Володимира Івасюка, активні читачі Кельменецької дитячої бібліотеки та бібліотек-філіалів КУ «Кельменецька публічна бібліотека». Їхні виступи оцінювало поважне та компетентне журі.


   Погоріловська Діана, читачка Вовчинецької бібліотеки-філіалу, отримала диплом в номінації «Креативне та артистичне декламування».




    Герасименко Натанаїл, читач Мошанецької бібліотеки-філіалу, отримав ІІІ призове місце.

  Білий Дмитро, читач Кельменецької дитячої бібліотеки, отримав диплом учасника конкурсу.

  Гуцуляк Богдан, читач Дністрівської бібліотеки-філіалу, отримав диплом учасника конкурсу.

   Цікавою та зворушливою була зустріч учасників конкурсу з сестрою Володимира Івасюка Оксаною Михайлівною.

Щиро вітаємо учасників та переможців конкурсу, бажаємо миру, здоров’я та нових творчих здобутків!


пʼятниця, 22 листопада 2024 р.


Холодний подих згаслої свічі



Щороку наприкінці листопада ми відчуваємо холод і мороз. Незалежно від погодних умов і нашого місцеперебування холод усередині наших сердець, бо всіх нас об’єднує важка дата – четверта субота листопада – День пам’яті жертв голодоморів. Це наш  біль і гнів водночас від неможливості забути, зрозуміти й тим паче пробачити жахливі злочини геноциду, який пережив український народ у ХХ столітті.

22 листопада, напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів, у читальному залі Кельменецької центральної бібліотеки відбулась вахта пам’яті «Холодний подих згаслої свічі». У заході взяли участь заступник голови Дністровської військової адміністрації Наталія Решетнік, працівники адміністрації та бібліотекарі.


   Хвилиною мовчання було вшановано світлу пам’ять закатованих голодною смертю  в 1921, 22-му й 23-му в найстрашніші 32-й і 33-й роки – роки Голодомору-геноциду та 1946-му й 1947-му роках


Увесь трагізм, безвихідь, жах голодних років було розкрито на сторінках  національних книг пам’яті жертв голодомору областей України та в матеріалах, представлених на виставці-спомині «Голодомор. Реквієм по безвинних», які висвітлюють трагедію трьох масових періодів голодної смерті українців.


Донесли правду про цю страшну трагедію і архівні документи, з якими присутніх на заході познайомила начальник архівного відділу Дністровської районної адміністрації Інна Раренко, а продемонстровані пані Інною презентації розкрили перебіг, причини та наслідки трагедії голодомору 1946-47 років для жителів колишніх Кельменецького, Хотинського та Сокирянського районів.

23 листопада, як і завжди, рівно о 16-й годині, ми запалимо свічки пам’яті. І допоки ми будемо запалювати цей вогонь, не згасне спогад про мільйони наших предків, яких цілеспрямовано, підготовлено й цинічно штовхнули в обійми голодної смерті. Трагедія, через яку сьогодні ми плачемо й мовчимо так тихо, що це має чути весь світ.

Нехай тепло від мільйонів свічок пам’яті зігріє мільйони їхніх душ.

Вічна памʼять їм усім!

 





 

 

четвер, 21 листопада 2024 р.

 


«Україна – це обличчя Гідності,

Україна – це серце Свободи,

що бється, допоки боремось ми»



 

      21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять  років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.

      Революція Гідності сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму і показала важливість національної ідеї, повернула людям віру у цінності свободи, гідності та самопожертви.

      У Кельменецькій центральній бібліотеці цій знаковій події була присвячена хронологія незламності «Україна – це обличчя Гідності» та книжкова експозиція «Майдан – дорога до свободи». Користувачі ознайомились з художніми, науковими, публіцистичними виданнями, публікаціями з часописів, які нагадують про героїчні та водночас трагічні події на Майдані у Києві в листопаді 2013-лютому 2014 років та допомагають пізнати нові подробиці революційних часів.

       Україна заплатила високу ціну за свій європейський вибір на Майдані і продовжує платити у жорстокій війні з російським агресором.

       Ми низько вклоняємося усім, хто віддав своє життя за Україну і завжди пам'ятатимемо кожного нашого героя. Герої не вмирають! Вони завжди житимуть у наших серцях і нашій пам'яті.

      Вистояли на Майдані – переможемо у війні!





вівторок, 19 листопада 2024 р.

 

Багато мальв засіяла війна 

      24 лютого 2022 року – чорна дата, яка назавжди закарбується в нашій пам'яті. Це  той день, коли всі  ми почули страшне – почалася війна …

       19 листопада 2024 року – 1000 днів від повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України. Саме в цей день у фойє Центрального будинку народної творчості та дозвілля під час проведення мітингу-реквієму Кельменецькою центральною бібліотекою було розгорнуто виставку-вшанування «Багато мальв засіяла війна», присвячену всім, хто робить зусилля для боротьби із ворогом.

На сторінках книг, представлених на виставці, розповідається про 1000 днів стійкості, мужності, єдності, протягом яких кожен українець став частиною великої боротьби за свободу; про щоденний подвиг наших захисників і захисниць, які борються сьогодні за наше мирне завтра, про Героїв, які, ставши янголами, продовжують тримати невидимий фронт та обороняти своїх рідних.


       Цей день – нагадування про нашу силу, нескореність і віру в Перемогу.

                                        Слава Україні! Героям Слава!

вівторок, 12 листопада 2024 р.

 

«Бібліотека в соціальних мережах – простір спілкування»

Ура!!! Гарна новина !!!

Вітаємо нас з перемогою!!!

      Кельменецька центральна бібліотека КУ «Кельменецька публічна бібліотека» отримала II місце в обласному конкурсі на кращу активність та висвітлення діяльності книгозбірень «Бібліотека в соціальних мережах – простір спілкування». Конкурс ініційований Чернівецькою ОУНБ ім. М.Івасюка спільно з Чернівецьким обласним відділенням ВГО «Українська бібліотечна асоціація».

 

       Нашу роботу відзначено дипломом та цінним подарунком.

                                                 

 






пʼятниця, 1 листопада 2024 р.

 

Буковинське віче в літописі Соборної України

Історичний хроноскоп



Буковинське віче – найвизначніша подія ХХ століття в житті української громади нашого краю – народні збори, організовані 3 листопада 1918 року Українським крайовим комітетом у Чернівцях.

Його результатом стало проголошення возз’єднання Північної Буковини із Західноукраїнською народною республікою та подальшу Злуку з «Великою Україною». Віче також висловило протест проти спроб Румунської національної ради оголосити всю Буковину «румунською землею».

    З нагоди 106-ї річниці Буковинського віча у бібліотеці відбувся історичний хроноскоп «Буковинське віче в літописі Соборної України» та оформлено виставку-спогад «Буковина – віть України».

З документальних видань, книг, матеріалів періодичних видань, світлин та плакатів присутні змогли глибше пізнали історію рідного краю, події у Чернівцях 1918 року, коли велелюдне Буковинське віче вперше сповістило світові про споконвічне прагнення буковинців домогтися «прилучення … до України». Експозиція розкрила основні проблеми історичної дати, глибокі та цікаві дослідження, події, постаті, причини, що стали передумовою проведення віча на Буковині та відіграли рушійну роль в українському суспільстві.


Пройшли десятиліття, але  тверде та жадане щире прагнення до волі, притаманне українцям у всі часи, і нині додає всім нам сил у боротьбі за мирну українську державу. Нехай національна ідея єднає всіх нас довкола високої мети. Рівняймося на захисників України, пам’ятаймо про славні події минулого, віримо, що прийдешні роки принесуть нам омріяний мир. 






  Інформаційний дайджест        Здоровя  –   мудрих гонорар Існують тисячі хвороб, але здоров’я буває лише одне . 7 квітня Всесвітній ден...