понеділок, 24 лютого 2025 р.

                                                        Мирний ранок, війни став початком

       24 лютого 2025 року – третя річниця початку повномасштабної війни, і цей день залишиться назавжди не тільки в історії, але і в пам’яті кожного українця.

     24 лютого 2022 року назавжди розділило життя українців на “до” та “після”. Цього дня, три роки тому росія розв’язала повномасштабну війну проти України. Цей напад став кульмінацією загарбницької війни, яку ворог розпочав проти нашої держави ще 11 років тому.

     …І вже три роки війни – великої, важкої, визвольної… Війни, яка торкнулася кожного… 1067 днів сповнених страждань, страшних випробувань, втрат, розпачу, розлук… 1067 днів мужності, незламності, героїчного спротиву….

     І впродовж кожного з цих 1067-и днів наші Захисники та Захисниці на межі людських можливостей роблять все, щоб ворог не досяг своєї мети, і наближають нас до Перемоги.


     Щиро дякуємо мужнім українським Воїнам за кожен світанок і за кожен вечір. Дякуємо Вам за Вашу незламність та мужність, сміливість та стійкість.








пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

 

Рідна мова й Україна – найдорожче, що в нас є!

 

Мова – це великий Божий дар, розвинутий і вдосконалений за тисячоліття з того часу, як людина стала людиною. З майже 7000 мов, які існують зараз у світі, більшість опинилися під загрозою зникнення. Щоб привернути увагу світової спільноти до цього факту, 21 лютого 2000 року уперше відзначили Міжнародний день рідної мови. В Україні день рідної мови відзначають щороку з 2002 року.

На свято «Наша мова калинова», приуроченому міжнародному дню рідної мови, до вихованців Кельменецького ЗДО № 1 «Колосок» (вихователь Жанна Гаврилюк, асистент вихователя Олена Хохуляк) завітали бібліотекарі Кельменецької дитячої бібліотеки. Діти розповідали вірші, співали пісень, плели віночок, у якому кожна квітка символізувала красу українського слова, та водили танок. А ще малята, пригадали прислів’я і приказки про рідну мову. Все дійство відбувалось під грайливу музику у виконанні художнього керівника Віктора Ніколайчука. Наталя Герасименко разом зі своєю донькою Амірою прочитали уривок вірша Тараса Шевченка «Тополя».

Майя Городецька, заступник директора КПБ з питань обслуговування дітей, познайомила присутніх з книжково-ілюстративною виставкою «Барви одвічні рідної мови», цікаві та яскраві книги якої розповідають про історію виникнення різних мов, їхню красу і милозвучність.









 


       Люблю  я мову України                                      за  ніжність слова і красу




      21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. За даними ЮНЕСКО  у світі існує близько 6000 мов. Учені довели, що вік нашої рідної української мови – 7 тисяч років. Для нас рідна мова – це не тільки безцінна спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створене нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

     З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови в читальному залі Кельменецької центральної бібліотеки було проведено мовний етюд «Люблю я мову України за ніжність слова і красу». Присутня молодь мала змогу поговорити про історичні події, які вплинули на творення української мови, познайомитись з народною мудрістю, славетними майстрами рідного слова, з добрими порадниками та помічниками – словниками. Розширити кругозір про нашу рідну українську мову допомогли книги та інформаційні матеріали які представлені на книжковій експозиції «Барви одвічні рідної мови». 

      

        Шануйте і любіть рідну мову! Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь.


четвер, 20 лютого 2025 р.


 

Небесну Сотню в серці       збережем


20 лютого Україна вшановує річницю пам'яті Героїв, які віддали своє життя за Україну й українців у час Революції Гідності – Героїв Небесної Сотні. Небесна Сотня – перші Герої російсько-української війни. Адже у 2014 році вони перемогли у бою, бо не дозволили знищити Україну. І то була перша наша перемога. 107 загиблих учасників, наймолодшому було 17 років, найстаршому – 82 роки, людей різних національностей, віросповідання, освіти, віку, які змінили перебіг історії нашої держави. Пройшло 12 років та ми продовжуємо боротьбу за свободу, волю та незалежність України.

Сьогоднішній день – це ще одне нагадування про високу ціну нашої свободи і про цінності за які ми сьогодні воюємо. Україна – країна сильних і незламних людей, країна вільних і хоробрих Героїв.

З метою вшанування в Кельменецькій бібліотеці було проведено історико-патріотичний альманах «Небесну Сотню в серці збережем» та оформлено виставку памяті «Небесна Сотня Ангели Свободи». У документальних виданнях, представлених на виставці, подано огляд подій, що відбувалися в Україні в листопаді 2013 – лютому 2014 років. Розміщено фотографії загиблих Героїв та інформаційні статті, які розкривають особистості справжніх патріотів, тих, хто безперечно заслуговує на пам’ять та повагу.


Вічна пам'ять Небесній сотні. Вічна пам'ять усім, хто віддав життя за вільну Україну!

Пам’ятаємо і шануємо всіх!


середа, 19 лютого 2025 р.

                                                 Офлайн-семінар бібліотечних працівників

   Кельменецької громади


   Офлайн-семінар «Трансформація публічних бібліотек як культурно-інформаційних центрів та ХАБів цифрової освіти» відбувся 19 лютого 2025 року на базі Кельменецької центральної бібліотеки. Доцільність даної теми надиктована часом, адже бібліотеки сьогодні – це нові сучасні інформаційні ХАБи, центри активізації життя в громаді, актуальні осередки для навчання і спілкування.  

Директор КУ «Кельменецька публічна бібліотека» Ольга Твердохліб зазначила, що саме у бібліотеках громадяни можуть реалізувати свою потребу в цифровій освіті, отримати доступ до інформаційного ресурсу. Освоєння цифрових навичок упродовж життя – це потреба сучасної людини, а бібліотеки стають саме тими місцями, де це можливо зробити безкоштовно кожному члену громади. Діяльність бібліотек повинна активно спрямовуватись на надання населенню та органам місцевої влади правової, соціально-побутової інформації.   

Фахівцями центральної бібліотеки було зауважено, що бібліотеки сьогодні вже не є лише книгозбірнями. Вони надають доступ як до своїх фондів, так і до різної необхідної інформації незалежно від часу та місця знаходження як документа, так і користувача.

Перед колегами свою презентацію «Я і моя бібліотека» продемонструвала переможниця конкурсу «Бібліотека року 2024» Леся Харченко, завідувачка Комарівського філіалу.

Після закінчення семінару бібліотечні працівники пройшли спеціальне об’єктове навчання з питань цивільного захисту, ознайомились із заходами з безпеки життєдіяльності, з охорони праці  та цивільного захисту в умовах воєнного стану.    












пʼятниця, 14 лютого 2025 р.


                 Даруйте книги з любовю




14 лютого – міжнародний день дарування книг. У нашій бібліотеці ця гарна справа вже стала традицією, багато років фонд книгозбірні поповнюється саме подарованими книгами. 

І сьогодні висловлюємо щиру вдячність усім, хто з розумінням поставився до постійно діючої акції «Подаруй бібліотеці книгу» та долучився до неї, а саме:


- жінці з добрим серцем, щедрою душею, давньому другу нашої бібліотеки, автору 8-ми книг, яка часто робить щедрі подарунки бібліотекам нашої громади – Тамарі Романюк,






- нашому земляку Євгену Луцишину за автобіографічне видання та Олександру Якимчуку за передану в дарунок книгу від рідних автора – Олексія Боднаря,





-  нашій читачці Олександрі Ємець за добірку україномовних книг, 






- автору Володимиру Підгірняку за добірку його книг про українську писанку та вишивку,

- поетесі Ніні Латюк за збірку віршів  з дарчим надписом.

Також дякуємо авторам книг Інні Руснак та Людмилі Охріменко за  подаровані книги та чудову творчу зустріч в нашій бібліотеці.

Щиро дякуємо усім дарувальникам! Кожна книга, подарована нашій бібліотеці – це крок до Перемоги. Наближаємо її разом!

                                                       Усе буде Україна!


понеділок, 10 лютого 2025 р.

             
             Плетіння маскувальних  сіток для ЗСУ



       В пункті  гуманітарної допомоги що знаходиться в Кельменецькому центральному будинку народної творчості та дозвілля волонтери «Фонду розвитку м. Лисичанська» і  «Кельменецька ініціатива 60+»  плетуть маскувальні сітки  для захисту  наших бійців на фронті, щоб заховати від ворога техніку, бліндажі та окопи.

      Щоб допомогти  українським  захисникам та захисницям  на фронті до справи активно долучився колектив Кельменецької центральної бібліотеки та працівники з різних відділів  Кельменецької селищної ради.

       Кожен вузлик на сітці, кожен клаптик тканини – це маленький вклад у безпеку військових на лінії фронту.

                                      Ми  переможемо! Разом до перемоги!
















                           

     

понеділок, 3 лютого 2025 р.


                   З  колекції часопису  

«Рідне слово»

Репортаж  з газетного рядка

/ 80 років від заснування газети «Рідне слово» /




В лютому, 80 років тому побачив світ часопис «Рідне слово». Деякий час газета іменувалася «Наддністрянська правда», а з 1992 року знову почала називатися «Рідне слово». На жаль, з 1 січня 2025 року через фінансові труднощі часопис припинив свій вихід.


  

   80 років – це життя, історія, пам’ять… З цієї нагоди в читальному залі Кельменецької центральної бібліотеки було проведено репортаж з газетного рядка «З колекції часопису «Рідного слова».




Користувачі переглядали сторінки часопису за різні роки та обговорювали цікаві події і факти з історії рідного краю, його культуру, життя і діяльність видатних людей Кельменеччини.





Запрошуємо всіх до бібліотеки! Приходьте до нас, будемо читати разом незабутні матеріали часопису. «Рідне слово» чекає на свого читача.

 



Писанкові очі Всесвіту Найсвітліше, найважливіше свято українців – Великдень, відзначають щороку у Світлу Неділю навесні. Щоб згадати пов’...