середа, 29 січня 2025 р.


Крути – подвиг нескорених


Сьогодні, 29 січня 2025 року, Україна вшановує 107-річницю героїчного бою молодих хлопців під Крутами. Далекого 1918 року гімназисти стали на захист Києва від більшовицької навали. Наймолодшому було лише 16 років. Юнаки захищали стратегічно важливу станцію під Чернігівщиною, яка вела до Києва. Сили ворога були у декілька разів більшими проти 300 українських бійців, але це не зломило молодих Героїв. Бій українських вояків проти більшовицької армії на станції Крути затримав ворога на чотири дні. Таким чином добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який означав міжнародне визнання української незалежності.


Вшановуючи пам’ять героїв Крут, в бібліотеці відбулася вахта пам’яті «Крути –подвиг нескорених» та презентовано виставку-реквієм «Крути – наша слава, наша історія», матеріали якої надали можливість познайомитись із жертовним подвигом студентів, які показали приклад мужності, відданості і незборимості духу молодих героїв, що пішли у безсмертя.

Ми цінуємо подвиг кожного і вшановуємо пам’ять молодих юнаків, які полягли під Крутами. Когорта за когортою, тисячі й тисячі знаних і незнаних віддавали і віддають своє життя за волю і незалежність нашої Батьківщини. Ім’я їм – Герої.

                                     Слава Героям! Слава Україні!

 






понеділок, 27 січня 2025 р.

                                          Бібліотеки – Хаби цифрової освіти

   У часи, коли більшість інформації та послуг – онлайн, цифрові навички – одне з найголовніших умінь. Поспілкуватися із рідними у месенджерах, перерахувати кошти через застосунок, написати електронного листа, чи купити товари в онлайн-магазині – для більшості це звичні дії, які  повторюються із дня на день.

Утім, не для усіх. Багато українців не мають достатнього рівня цифрової грамотності. Та в бібліотеках – Хабах є люди, які готові допомогти і поділитися своїми знаннями.

З 15 по 19 липня 2024 року 9 координаторів Хабів цифрової освіти успішно пройшли онлайновий тренінг «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти». Учасниками були працівники КУ «Кельменецька публічна бібліотека» Ольга Твердохліб (директорка ), Наталія Гергелійник, Віоріка Дєдова, (центральна бібліотека) та завідувачі – філіалів Валентина Єренчук (с. Бабин), Любов Василіка (с. Дністрівка), Світлана Тимчик (с. Іванівці), Мар’яна Кандаурова (с. Ленківці), Ніна Марцинюк (с. Лукачани), Ніна Олійник (с. Новоселиця).


Тренінг реалізований в межах проєкту за підтримки Програми розвитку ООН (UNOP) та Швеції. Організаторами були Чернівецька обласна бібліотека ім. Михайла Івасюка та ЧВГО «Українська бібліотечна асоціація». Всі учасники отримали сертифікати.

Підвищивши професійну кваліфікацію, координатори Хабів проводять заняття із цифрової грамотності та надають консультації для відвідувачів бібліотек. Головна мета усієї роботи – аби якомога більше людей були технічно обізнані та мали достатні цифрові навички, щоб користуватися сучасними технологіями та інтернетом.

Попереду ще багато інформативних зустрічей та навчань, тож чекаємо всіх у бібліотеках – Хабах.


середа, 22 січня 2025 р.


 

Соборна сила України





Сьогодні, 22 січня, ми відзначаємо День Соборності України – день, який символізує єдність та незламний дух нашої країни. Нас усіх об’єднує любов до рідної землі, підтримка один одного та віра у світле майбутнє України. Відзначення цього свята сьогодні важливе, як ніколи. Воно нагадує нам про те, що лише в єднанні Україна буде єдина, велика, сильна та неподільна країна.

Разом ми сильніші, разом ми непереможні! Наша сила у єдності!

З нагоди цього свята в бібліотеці було проведено історичний спогад «Соборна сила України» та організовано книжкову виставку «Соборна. Вільна. Самостійна.»


Нехай єдність, любов та гордість за свою країну об’єднують нас на шляху до перемоги!                                  

З Днем Соборності, моя Україно!

Дякуємо нашим захисникам за кожний прожитий день!

понеділок, 20 січня 2025 р.


 

Аеропорт … пекельна смуга





 «Кіборги вистояли, не вистояв бетон» – фраза, яка назавжди вписана у сучасну історію України. Бої за Донецький аеропорт – одні з найзапекліших у війні на Сході України – тривали з травня 2014-го до 22 січня 2015 року. 242  дні українські військові, добровольці, медики й волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ. Оборона летовища стала символом незламності та бойового духу українського війська, а захисники терміналів отримали почесне ймення «кіборги». В останні дні захисту летовища 19 та 20 січня – там загинуло 58 вірних синів України… За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 українських військових. 

У Кельменецькій центральній бібліотеці під час проведення героїчної сторінки «Аеропорт… пекельна смуга», увазі присутніх пропонувалися книги, які розповідають про події, пов’язані з обороною Донецького аеропорту і життям кіборгів. 




Даниною пам’яті загиблим героям є книга Ірини Вовк «На щиті. Спогади родин загиблих воїнів. Донецький аеропорт». На сторінках видання, просякнуті сумом та болем і спогади Гарбуза Валентина Івановича із села Путрине, що на Кельменеччині, про сина-Героя – Олександра Гарбуза. Зі сторінок книги: « … у небезпечній і тривожній Авдіївці тривав затяжний бій. «Працювала» 25 бригада десантників, серед них – кулеметник Олександр Гарбуз. Він мав їхати до аеропорту – на підмогу зі своїми хлопцями, але штурм під Авдіївкою їх спинив. З розповідей побратимів, під час відступу Олександр відходив з поля бою останнім, гукаючи хлопцям: «Відступайте, я прикрию», але влучила ворожа куля і обірвала його життя. У тому бою 22 січня загинули ще 10 хлопців із 25-ки…»

 Ми не забудемо… Ми не пробачимо… Ми завжди пам’ятатимемо безсмертний подвиг нашого земляка Олександра Гарбуза, Героїв-«кіборгів», Героїв-українців, які віддали життя заради свободи і незалежності своєї країни.

         Слава Вам, Герої! Вічна пам’ять загиблим українським Янголам-охоронцям!

     

середа, 8 січня 2025 р.

 Життя, мов спалах блискавки

       Василь Симоненко належав до славної когорти «шістдесятників» – поетів, літературознавців, критиків, що мали гостре соціальне чуття і глибоко вболівали за національну гідність. Вони закликали націю до пробудження від байдужості. Нескорений, як Прометей, з гарячою і пристрасною натурою, непримиренний до ворогів українського народу, великий патріот своєї Батьківщини, щирий і добродійний, він увійшов в літературу, як поборник правди і добра.

       До 90-річчя від дня народження українського поета-шістдесятника у відділі обслуговування експонується книжкова виставка «Я для тебе горів, український народе». Запрошуємо ознайомитись із феноменальними творами митця, які з роками не втрачають новизни та вишуканості, тому завжди актуальні й незрівнянно-прекрасні. 


пʼятниця, 3 січня 2025 р.

 



У  Новий рік з новими  книгами

від Тамари Романюк






         Зима… А значить, Новий рік  і… нова книга на книжковій полиці. Не про зиму, ні, а та, що вчить цінувати тепло і затишок рідного дому. Саме такою є книга «А проза напросилась у вірші…», подарована Кельменецькій центральній бібліотеці самою авторкою, нашим давнім другом, неймовірно щирою, мудрою, з добрим серцем жінкою – Тамарою Іванівною Романюк.

       

   

    Збірка зворушливих віршів «А проза напросилась у вірші…» вийшла з друку у 2024 році. Це восьме творче дитя пані Тамари. Вся поезія пронизана любовю до рідного краю, материнської мови, турботою про родину, долю України та про весь жах війни.

«А проза напросилась у вірші,
Аби про МИР на всій землі сказати,
Аби молились люди від душі,
Й ГОСПОДЬ нам допоміг біду здолати…»

       

        


          Ми віримо, що слова Тамари Іванівни стануть віщими, і 2025 рік стане роком великої ПЕРЕМОГИ України над ворогом «… і буде хліб й до хліба на столі, будуть щасливі діти, батько, мати…»

       У 2025 році Кельменецька центральна бібліотека отримала у дарунок від Тамари Романюк 17 примірників нової книги та 47 примірників попередніх видань для бібліотек громади, адже пані Тамара переймається всіма книгозбірнями, і в такий нелегкий час часто допомагає оновлювати наші фонди.


       Безмежно вдячні Вам, Тамаро Іванівно, за такий цінний подарунок. В цей тривожний час одне, що може заспокоїти – це книга. Бажаємо миру, міцного здоровя, Божої опіки та народження нових книг. Хай Ваше добро повертається до Вас сторицею.

                                                             Тримаймося!!!



Сергій Дяченко - майстер фантастичного жанру  14 квітня минає 80 років від дня народження українського письменника-фантаста, сценариста Серг...