понеділок, 20 січня 2025 р.


 

Аеропорт … пекельна смуга





 «Кіборги вистояли, не вистояв бетон» – фраза, яка назавжди вписана у сучасну історію України. Бої за Донецький аеропорт – одні з найзапекліших у війні на Сході України – тривали з травня 2014-го до 22 січня 2015 року. 242  дні українські військові, добровольці, медики й волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ. Оборона летовища стала символом незламності та бойового духу українського війська, а захисники терміналів отримали почесне ймення «кіборги». В останні дні захисту летовища 19 та 20 січня – там загинуло 58 вірних синів України… За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 українських військових. 

У Кельменецькій центральній бібліотеці під час проведення героїчної сторінки «Аеропорт… пекельна смуга», увазі присутніх пропонувалися книги, які розповідають про події, пов’язані з обороною Донецького аеропорту і життям кіборгів. 




Даниною пам’яті загиблим героям є книга Ірини Вовк «На щиті. Спогади родин загиблих воїнів. Донецький аеропорт». На сторінках видання, просякнуті сумом та болем і спогади Гарбуза Валентина Івановича із села Путрине, що на Кельменеччині, про сина-Героя – Олександра Гарбуза. Зі сторінок книги: « … у небезпечній і тривожній Авдіївці тривав затяжний бій. «Працювала» 25 бригада десантників, серед них – кулеметник Олександр Гарбуз. Він мав їхати до аеропорту – на підмогу зі своїми хлопцями, але штурм під Авдіївкою їх спинив. З розповідей побратимів, під час відступу Олександр відходив з поля бою останнім, гукаючи хлопцям: «Відступайте, я прикрию», але влучила ворожа куля і обірвала його життя. У тому бою 22 січня загинули ще 10 хлопців із 25-ки…»

 Ми не забудемо… Ми не пробачимо… Ми завжди пам’ятатимемо безсмертний подвиг нашого земляка Олександра Гарбуза, Героїв-«кіборгів», Героїв-українців, які віддали життя заради свободи і незалежності своєї країни.

         Слава Вам, Герої! Вічна пам’ять загиблим українським Янголам-охоронцям!

     

середа, 8 січня 2025 р.

 Життя, мов спалах блискавки

       Василь Симоненко належав до славної когорти «шістдесятників» – поетів, літературознавців, критиків, що мали гостре соціальне чуття і глибоко вболівали за національну гідність. Вони закликали націю до пробудження від байдужості. Нескорений, як Прометей, з гарячою і пристрасною натурою, непримиренний до ворогів українського народу, великий патріот своєї Батьківщини, щирий і добродійний, він увійшов в літературу, як поборник правди і добра.

       До 90-річчя від дня народження українського поета-шістдесятника у відділі обслуговування експонується книжкова виставка «Я для тебе горів, український народе». Запрошуємо ознайомитись із феноменальними творами митця, які з роками не втрачають новизни та вишуканості, тому завжди актуальні й незрівнянно-прекрасні. 


пʼятниця, 3 січня 2025 р.

 



У  Новий рік з новими  книгами

від Тамари Романюк






         Зима… А значить, Новий рік  і… нова книга на книжковій полиці. Не про зиму, ні, а та, що вчить цінувати тепло і затишок рідного дому. Саме такою є книга «А проза напросилась у вірші…», подарована Кельменецькій центральній бібліотеці самою авторкою, нашим давнім другом, неймовірно щирою, мудрою, з добрим серцем жінкою – Тамарою Іванівною Романюк.

       

   

    Збірка зворушливих віршів «А проза напросилась у вірші…» вийшла з друку у 2024 році. Це восьме творче дитя пані Тамари. Вся поезія пронизана любовю до рідного краю, материнської мови, турботою про родину, долю України та про весь жах війни.

«А проза напросилась у вірші,
Аби про МИР на всій землі сказати,
Аби молились люди від душі,
Й ГОСПОДЬ нам допоміг біду здолати…»

       

        


          Ми віримо, що слова Тамари Іванівни стануть віщими, і 2025 рік стане роком великої ПЕРЕМОГИ України над ворогом «… і буде хліб й до хліба на столі, будуть щасливі діти, батько, мати…»

       У 2025 році Кельменецька центральна бібліотека отримала у дарунок від Тамари Романюк 17 примірників нової книги та 47 примірників попередніх видань для бібліотек громади, адже пані Тамара переймається всіма книгозбірнями, і в такий нелегкий час часто допомагає оновлювати наші фонди.


       Безмежно вдячні Вам, Тамаро Іванівно, за такий цінний подарунок. В цей тривожний час одне, що може заспокоїти – це книга. Бажаємо миру, міцного здоровя, Божої опіки та народження нових книг. Хай Ваше добро повертається до Вас сторицею.

                                                             Тримаймося!!!



  Аеропорт … пекельна смуга  «Кіборги вистояли, не вистояв бетон» – фраза, яка назавжди вписана у сучасну історію України. Бої за Донецький ...