середа, 29 травня 2024 р.

 

                                                День захисту дітей

Другий день поспіль в Кельменецькій дитячій бібліотеці продовжуються заходи, присвячені Міжнародному дню захисту дітей. Сьогодні до бібліотеки завітали вихованці старшої групи (вихователь Лілія Твердохліб) ЗДО № 2 «Ромашка» (директор Алла Руда). З бібліотекарем Майєю Городецькою юні читайлики зустрілися з казковими героями і побачили, як добро перемагає зло. Також дітям дуже сподобалися загадки, на які вони швидко відповідали, перебиваючи один одного, та придумували свої відповіді, за які отримали призи. А ще маленькі чомусики переглянули мультфільми за мотивами українських народних казок. В ігротеці «Граймося та розвиваймося» складали пазли, розмальовували улюблених героїв та пізнавально провели своє дозвілля.

 Час нашої зустрічі пройшов непомітно, мабуть, тому, що було цікаво і весело. Діти отримали гарний настрій, багато усмішок і щасливих вражень.

 













 

вівторок, 28 травня 2024 р.


             Етикет-клас «Гарні манери для маленьких непосидьків»


Екскурсія до бібліотеки – нові враження і нові друзі. Яскравий книжковий світ здатен не лише навчити, а й здивувати, надихати на нові пригоди, на здійснення мрій. Сьогодні на екскурсію до Кельменецької дитячої бібліотеки завітали

👭🧑‍🤝‍🧑👫 учні 2-В класу Кельменецького ліцею-опорного закладу (керівник Аеліта Мардар). Діти познайомилися з бібліотекою, з її відділами, цікавими, яскравими книгами та журналами, 📖📚📖 дізналися про правила користування книгою. Також з юними користувачами було проведено етикет-клас «Гарні манери для маленьких непосидьків». Відвідування бібліотеки закінчилося у ігротеці «Граймося та розвиваймося», де діти гарно провели свій час.
Усім дуже сподобалася пізнавальна екскурсія до бібліотеки, про що свідчили слова вдячності маленьких користувачів.
Приходьте і ви, чекаємо вас у Кельменецькій дитячій бібліотеці.








понеділок, 27 травня 2024 р.

          А в серці тільки ти, моя прекрасна, рідна Україно!



Я завжди цікавився історією. Взагалі, така моя натура – любив читати історичні романи, повісті, книжки Чайковського, Кащенка. У дитинстві навіть пробував осмислити Грушевського.

                                                           /Р. І. Іваничук/

 


         27 травня  виповнюється  95 років від дня народження  Романа  Іваничука – письменника,  громадського  діяча,  лауреата  багатьох  літературних   премій   та державної  премії  імені  Т. Шевченка, Героя України.

    Роман Іваничук – визначна постать сучасного українського літературного олімпу. Впродовж майже півстоліття творчої діяльності письменника вийшло близько шістдесяти книг, читаючи які можна мандрувати часом і простором, відкриваючи для себе незвідані сторінки української історії.

       Він прожив довго – 87 років, і написав багато новел, повістей, зокрема «Місто», «Сьоме небо», «На перевалі», «Зупинись, подорожній!»… Але найбільшу популярність Роман Іваничук здобув, як історичний романіст. Його романи «Мальви», «Черлене вино», «Манускрипт з вулиці Руської», «Вода з каменю», «Четвертий вимір», «Шрами на скалі», «Журавлиний крик», «Бо війна війною», «Орда» – це різні часи, різні географічні терени, різні жанрові підвиди історичного роману, це любов до рідної землі й народу як смислу існування людини. Відтак, якщо об'єднати усі романи Романа Іваничука в один цикл, то вийде один великий роман про історію України, в який автор вклав свою душу.    

       З метою ознайомити читача з творчістю геніального письменника та його незабутніми творами на абонементі Кельменецької центральної бібліотеки проведено творчий портрет митця «А в серці тільки ти, моя прекрасна, рідна Україно»  та організовано книжкову виставку «Творець історичного роману»,  Відвідавши нашу виставку, ви зможете здійснити захоплюючу подорож до стародавнього Львова, пройти дорогами Франка, зануритись в історію славної Запорозької Січі.

Якщо об'єднати усі романи Романа Іваничука в один цикл, то вийде один великий роман про історію України, в який автор вклав свою душу.    

пʼятниця, 24 травня 2024 р.


 

Шляхами слов’янської писемності і культури



24 травня відзначається День слов'янської писемності і культури та вшановується пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, творців слов'янської абетки (азбуки).

Цей день відомий також в інших східноєвропейських країнах: Болгарії, Сербії, Македонії, Чехії, Чорногорії.

Кирило і Мефодій розробили писемність старослов'янської мови, яка була заснована на діалекті жителів сучасних Салонік. Як алфавіт для неї використовувалися кирилиця і глаголиця. Мова існувала в основному для написання книг, в побуті ж її  використовували менше. Як зазначають сучасні дослідники, українська мова в колі слов’янських мов посідає особливе місце.

Українською сьогодні розмовляють понад 44 мільйони осіб. За кількістю носіїв вона посідає 15-20-е місце у світі.

Українська мова – надзвичайно багата, її словниковий запас нараховує близько 500 тисяч лексем, та є однією із наймелодійніших мов світу.

До Дня слов’янської писемності і культури в читальній залі Кельменцької центральної бібліотеки організовано книжкову виставку «Барви одвічні рідної мови». На виставці представлена література з історії слов’янської писемності, культурології, історії української культури та з історії української літературної мови та писемності.




Мово рідна! Ти є вічність. Ти є Правда, Добро і Краса народу нашого. Тож такою і будь вічно, мово рідна! А з тобою будемо вічними і ми, діти твої, на розкішних і безкінечних берегах твоїх.

 



четвер, 16 травня 2024 р.

 Вишиванка. Символ нескореної нації.


Всесвітній день вишиванки відзначають у третій четвер травня. Цьогоріч 18-й день народження свята проходить під гаслом «Вишиваємо Перемогу», адже, як сказала співзасновниця свята Леся Воронюк, кожен з нас має стати символічною, ниткою, яка щодня наполегливо «вишиває» українську Перемогу великими та малими «стіжками». 16 травня колектив Кельменецької центральної та дитячої бібліотек вдягнулися у свої святкові вишиванки, для  підтримання  духу українських воїнів. В цей день, жителів громади радо зустрічав Бібліотечний узвіз, який підготували бібліотечні працівники. До уваги відвідувачів була представлена розгорнута книжкова виставка – локація «Вишиванка – душа України» та дерево заквітчане різнокольоровими барвами української вишивки, біля якої можна було зробити незабутні світлини.

       День вишиванки – це не просто привід показати красу свого вишитого строю, а й можливість з гордістю сказати: «Я – українець / українка, це моя історія та культура, і я нею пишаюся».

Тож єднаймося заради Перемоги.

Бажаємо всім переможного миру, добра, щастя.

З Днем вишиванки!









четвер, 9 травня 2024 р.

 

Читаючи – мандруємо Європою


9 травня  Україна разом з країнами  Євросоюзу відзначає День Європи. Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а й за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації. День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами. Наразі цей день набуває особливого значення, адже для українців він є, зокрема, символом боротьби за свободу та європейське майбутнє.

Кельменецька центральна бібліотека підготувала відео-книжкові гостини «Читаючи – мандруємо Європою». На відео представлені книги, які відкривають все різнобарв’я найкращих письменників Європи. У творах видатних митців можна пройти крізь століття літературних епох, рухаючись від давнього світу до творів сучасної літератури.

Запрошуємо до перегляду

середа, 8 травня 2024 р.

 З тобою роде мій орлиний,
іду дорогами війни

8 травня, в День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Україна і світ вшановує пам'ять кожного, хто боровся з нацизмом. До цієї сумної і важливої дати, яка нагадує всім нам про необхідність збереження миру на планеті та недопустимість війни, у читальному залі Кельменецької центральної бібліотеки було  розгорнуто виставку-спомин «З тобою роде мій орлиний, іду дорогами війни». Кожен бажаючий має можливість ознайомитися  з виставкою та документами, представленими на ній, які розкривають місце і роль України у Другій Світовій війні 1939 – 1945 років, внесок українського народу у перемогу над нацизмом, розповідають сувору правду про ті важкі роки, коли кожен день відбувався подвиг. Героїзм солдатів Перемоги продовжує сучасне покоління захисників України. Адже нині, як і в роки Другої Світової війни, Україна воює з агресором. Сьогодні саме росія, увібравши в себе всі злочинні практики нацизму й комунізму, зазіхає на територіальну цілісність України. Висловлюємо безмежну вдячність усім, хто зараз стоїть на варті Батьківщини зі зброєю в руках захищаючи свободу і незалежність нашої країни.

Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає землю, завжди перемагає.

Віримо, можемо, переможемо! 

Слава Україні! Героям Слава!




четвер, 2 травня 2024 р.

 

                      Писанка – візерунчаста молитва

 


На порозі – Великдень. Свято ясне, барвисте, мов вишиті рушники, тепле, мов паски, і яскраве, мов писанки. Писанка – це не просто сувенір чи народна мініатюра, це неповторне багатство, яке треба берегти, як безцінний скарб, і пишатися ним перед усім світом.

Напередодні Світлого Христового Воскресіння у читальному залі Кельменецької центральної бібліотеки відбулись традиційні майстер-класи «Писанка – візерунчаста молитва» з виготовлення великодніх писанок. Талановита майстриня, директорка бібліотеки Ольга Твердохліб розповідала про традицію писанкарства, її регіональні особливості та навчала присутніх на заході написати  свою власну писанку до Великодня. Кожен з учасників, від найменшого до найстаршого, із натхненням та захопленням перетворював звичне біле яйце на самобутній шедевр – оберіг, вкладаючи у візерунчасті, магічні і чарівні писанки свої найкращі побажання перемоги добра над злом, світла над темрявою, миру і щастя Україні!

Розгорнута книжкова виставка-інсталяція «Великодній дивограй» налаштовувала усіх на піднесений стан і певне одухотворення.

Тож нехай Господь оберігає і захищає нашу рідну Україну й життя кожного українця. Віримо в наших героїв, віримо у перемогу! Христос Воскрес – воскресне Україна!












середа, 1 травня 2024 р.

 

 

  Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «УКРАЇНА – МРІЯ» (обласний тур): Черней Христину (село Нагоряни) у категорії «Вироби декоративно-прикладного мистецтва», Дерев’янко Соломію (село Вороновиця), Бідюк Олександру (село Бернове) та Цвентарних Валерію та Богдану (село Нелипівці) у категорії «Малюнок». Дипломами учасників конкурсу нагороджені Сушицька Софія (селище Кельменці) та Богомаз Олександра (село Дністрівка). Всі учасники конкурсу отримали від Чернівецької обласної бібліотеки для дітей в дарунок цікаві книги.

Бажаємо юним художникам  творчих успіхів та нових досягнень.





Писанкові очі Всесвіту Найсвітліше, найважливіше свято українців – Великдень, відзначають щороку у Світлу Неділю навесні. Щоб згадати пов’...