середа, 30 серпня 2023 р.

 

                    Етикет нам треба знати і для буднів, і для свята

        Що робити, щоб завоювати прихильність оточуючих? Відповідь проста – про людей судять з їхньої поведінки у суспільстві.

Щоб познайомити дітей з правилами етикету у дитячій бібліотеці було проведено школу етичної поведінки «Етикет нам треба знати і для буднів, і для свята». Діти дізнались про правила гарної поведінки, уміння спілкуватись з однолітками, визначати характер незнайомого співрозмовника, а також познайомились з книгами з виставки «Ази сучасного етикету».



 

вівторок, 29 серпня 2023 р.

 


                               І мужність, ви як прапор пронесли

  29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Відзначення Дня пам’яті захисників України саме 29 серпня обрано не випадково, бо саме в цей день у 2014 році, під час російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових, та загинула найбільша кількість українських воїнів.

Ті трагічні події російсько-української війни розгорталися на сході України, саме на полях соняхів, які вже дозрівали. І саме під цими соняхами сотні захисників України у боротьбі з ворогом поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. Саме тому сонях повинен бути тим символом Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Адже Україна для кожного із загиблих воїнів — це є сонце в його душі, яке зігрівало і надихало захищати свій дім.

 До Дня пам’яті захисників України на абонементі Кельменецької центральної бібліотеки презентовано виставку-пам'ять «Україна – країна героїв»


     ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

Вічна пам'ять! Слава Героям!

Читаймо про наших героїв!







четвер, 24 серпня 2023 р.


 

Є на світі моя країна,       де червона цвіте калина



Щороку 24 серпня Україна відзначає своє головне державне свято – День Незалежності. Це важливий день для кожного українця, для тих, хто вважає себе патріотом України, стоїть на захисті українських кордонів, вболіває за Батьківщину та примножує її здобутки відданою працею.

Триває війна і окупанти скаженіють від своєї безпорадності. Українці ж продовжують гідно протистояти нелюдам й вражати світ своєю незламністю, силою та розумінням до тих, хто поруч. Саме зараз ми переживаємо історичний момент, наша нація гартується у боротьбі. Ми назавжди запам’ятаємо те, хто нам друг, а хто – ворог.

З нагоди  Дня Незалежності України  Кельменецькою центральною  та дитячою бібліотеками  було презентовано у  Центральному БНТД під час урочистостей та концертної  програми книжково-ілюстративну виставку «Україна під прапором волі». На експозиції представлена література про Україну та  національну символіку, про визначні події та постаті у боротьбі за незалежність нашої держави, нинішнє героїчне протистояння російській агресії та світову підтримку в боротьбі за цілісність нашої країни.







За період війни ввесь світ побачив хоробрість і самовідданість наших воїнів, нашого народу, і ми ще більше пишаємося тим, що ми – українці.

Бажаємо усім мирного неба, міцного здоров’я, нових звершень в ім'я України! Завжди вірити у свої сили, поважати один одного, любити свою країну, шанувати нашу історію, пам’ятати всіх, хто героїчно віддав своє життя за Україну та її майбутнє.

           З Днем Незалежності, Україно!

           Слава Героям! Слава Україні!


пʼятниця, 18 серпня 2023 р.

 


19 серпня в Україні відзначається День пасічника. Це день тих, хто займається бджільництвом і завдяки кому ми можемо поласувати смачним та запашним медом. Кожен з нас ще з дитинства знає про користь меду. Відомо, що мед є дуже цінний продуктом.  Численними науковими дослiдженнями доведено, що лише 2-3 чайнi ложки меду на день суттєво покращують стан здоров'я, змiцнюють iмунiтет, покращують формулу кровi тощо. Найкращими сортами меду вважаються липовий, гречаний, акацієвий, вересковий мед. Вони наділені цілющими властивостями, але відрізняються за смаком і ароматом. Україна традиційно посідає в світі провідне місце з імпорту меду, і саме український мед вважається найякіснішим.

 До Дня пасічника на абонементі Кельменецької центральної бібліотеки оформлена виставка-експозиція "Бджолиний дзвін, медовий запах". Ця виставка пропонує користувачам бібліотеки  різнобічну літературу про мед та бджільництво. Також проведено факт-інформину «Медоносне чудо – бджола».








неділя, 13 серпня 2023 р.

 


Національні традиції у молодіжному тренді
 

       


12 серпня увесь світ відзначає Міжнародний день молоді – особливе та унікальне свято, бо саме такою є молодь.

       Усе це про сучасну молодь, яка завітала до Кельменецької центральної бібліотеки на народознавчу мозаїку  «Національні традиції у молодіжному тренді Тут вони читали книги, які були представлені на книжково-ілюстративній  виставці, «Обереги мого родоводу», обговорювали прочитане і мали власну думку щодо традицій яких будуть дотримуватись у своїх сімях. А взявши участь у конкурсі – вікторині «У звичаях, традиціях народу, ти душу України пізнавай, ще раз довели що сила українського народу в його звичаях та традиціях.

     



  Тож хай вони зберігаються, примножуються та передаються від покоління до покоління.

       З прекрасним святом Міжнародним днем молоді, всіх хто відчуває себе молодим Творіть добро! Ідіть до своєї мети! Мрійте! Надихайте! Перемагайте!





пʼятниця, 4 серпня 2023 р.

 

Артист-філософ Борис Гмиря


«Голосом Бориса Гмирі  Україна з Богом розмовля…»

Дмитро Білоус

Борис Гмиря – мабуть, почати можна одним словом – Митець.

Відомий оперний співак, таланту якого аплодували у Німеччині, Польщі, Китаї, Чехословаччині, Югославії, Болгарії, Угорщині. Народився  5 серпня 1903 року у містечку Лебедин (нинішня Сумська область) у родині камінщика. Його співом захоплювались навіть у тих країнах, де він за життя так і не побував. На його концертах люди аплодували зі слізьми на очах. Легше було б порахувати зали, до яких його не запрошували, ніж ті, в яких чекали.

Він мав неймовірно красивий голос. Говорили, що хто слухав його голос, плакав від захоплення.

За життя Борис Гмиря дав більше 3 тисяч концертів. Працював у оперних театрах Києва, Харкова, Кам’янця-Подільського. Виконав 40 оперних партій та 75 оперних арій. В його репертуарі було більше 600 вокальних творів, у тому числі 300 українських народних пісень і романсів.

Перлиною творчої діяльності співака стала «Шевченкініана». Борис Романович Гмиря – перший видатний співак, який підготував і виконав цілу концертну програму на вірші Кобзаря у найкращих концертних залах. Він знявся у фільмі-опері «Наймичка» за поемою Т.Г. Шевченка.

У фонді читального залу  Кельменецької центральної бібліотеки для поціновувачів співочого мистецтва є гарно оздоблене нотне видання «Романси та українські народні пісні з репертуару Бориса Гмирі», у збірку ввійшло чимало творів на вірші Кобзаря.

І буде дивно, якщо Вас не схвилює те, наскільки ніжно й глибоко звучить його голос, якими відтінками він грає, як пронизує саме повітря, у якім звучить.

Борис Гмиря – геній українського народу, своїми творами підніс людство на новий щабель духовного розвитку, мистецтво співака непідвладне часу. Воно живе і житиме в нових поколіннях новим прекрасним життям.


 


 


  Аеропорт … пекельна смуга  «Кіборги вистояли, не вистояв бетон» – фраза, яка назавжди вписана у сучасну історію України. Бої за Донецький ...